12.02.2023

Świadomość astralna

Aktywne wzorce emocji, uczuć i cech charakteru stwarzają świadomość astralną, której nośnikiem jest ciało astralne. Świadomość astralna ma męski i żeński charakter, ujawnia się wyraźniej, kiedy ciało fizyczne i eteryczne odpoczywają (np. w snach, podczas medytacji, podróży świadomości). Ciało astralne powiązane jest z czakrą splotu słonecznego i czakrą serca, magazynuje energie każdego rodzaju emocji, energie radości, smutku, złości, lęku, zazdrości, itp., energie emocji uświadomionych i nieuświadomionych. Energie te wibrują w swoistych dla siebie zakresach częstotliwości, a zatem kształt ciała astralnego przypomina nieregularne, różnokolorowe obłoki wibrujące z różną prędkością. Im wyższy poziom rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i duchowego, tym większe jest ciało astralne, tym wyraźniejsze są jego kontury, tym bardziej uporządkowana jest jego struktura i tym bardziej świetliste są jego barwy.

Według A.E. Powella w ciele astralnym rozwiniętego człowieka występuje pięć prędkości wibracji, a u osoby przeciętnej około dziewięciu. Jednak w wyniku wzruszeń i zmartwień „wielu ludzi ma 50 lub 100 prędkości, skutkiem czego powierzchnia ciała rozpada się na wielką ilość małych wirów i krzyżujących się prądów, które ścierają się ze sobą w wielkim zamieszaniu” (Powell 2003: 9). Osoba znajdująca się w otoczeniu ludzi o takim ciele astralnym może odczuwać niepokój i zmartwienie. Częstotliwości wibracji ciała astralnego przyciągają obiekty, zdarzenia i sytuacje o podobnych wibracjach.

Jego działanie można porównać do wykrywacza kłamstw: nie ukryją się przed nim braki, nieuświadomione potrzeby czy niedokończone historie. W efekcie podobne przyciągnie podobne. W miarę rozwoju wielowymiarowej świadomości ciało astralne staje się najpierw odbiciem ciała mentalnego, a następnie ciała przyczynowego.

Literatura
Krokowska, D. 2014. Doświadczenia poza ciałem w kulturze. UW Wydział Polonistyki.
https://docplayer.pl/38173946-Doswiadczenia-poza-cialem-w-kulturze.html
Mindell, A. 2004. Śnienie na jawie. Wydawnictwo Kos.
Powell, A.E. 2003. Ciało astralne. Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza.
https://www.piotrgorski.pl/ciala-subtelne-anatomia-energetyczna/
https://antropozofia.net/cialo-astralne-podstawowy-nosnik-swiadomosci
https://forum.rozwojduchowy.net/viewtopic.php?t=21

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

zobacz również

Człowiek jako wielowymiarowa świadomość

Człowieka jest wielowymiarową indywidualną świadomość: eteryczną (cielesną), astralną (emocjonalną), mentalną i duchową. Każdy z wymiarów świadomości jest stanem energii, który wibruje w określonych dla siebie pasmach częstotliwości. Pasma przenikają się tworząc powiązane ze sobą aktywne wzorce energii odczuć cielesnych, emocji, uczuć, myśli, intuicji, wglądów, przeczuć, iluminacji. Wzorce te zapisane są w połączonych ze sobą ciałach […]

Czytaj dalej

Neoszamanizm

Czytaj dalej

Świadomość astralna

Aktywne wzorce emocji, uczuć i cech charakteru stwarzają świadomość astralną, której nośnikiem jest ciało astralne. Świadomość astralna ma męski i żeński charakter, ujawnia się wyraźniej, kiedy ciało fizyczne i eteryczne odpoczywają (np. w snach, podczas medytacji, podróży świadomości). Ciało astralne powiązane jest z czakrą splotu słonecznego i czakrą serca, magazynuje energie każdego rodzaju emocji, energie […]

Czytaj dalej