12.02.2023

Świadomość duchowa

Świadomość duchowa (ponad-umysłowa) to stan energii duchowej, który wyraża się w cieleduchowym. Energia duchowa odpowiada za nasze połączenie z uniwersalnym, nielinearnym, twórczym polem świadomości, poczucie że jesteśmy czymś więcej niż tylko swoimi myślami, uczuciami, emocjami, odczuciami czy fizycznością, poczucie połączenia z innymi ludźmi, światem, wszechświatem, poczucie misji i celu, naszą potrzebę transcendencji. Nośnikiem energii duchowej jest ciało duchowe, nazywane inaczej ciałem przyczynowym. Z niego bowiem wyłaniają się niższe ciała subtelne wielowymiarowej indywidualnej świadomości określane jako dusza, to znaczy: ciało mentalne, ciało astralne, ciało eteryczne. Ciało duchowe jest najtrwalszą częścią wielowymiarowej indywidualnej świadomości, przechowuje treści doświadczeń świadomości indywidualnej z jej różnych wcieleń, zalążki wszystkich cech, które przechodzą do kolejnego wcielenia.

Przekazuje energię i informacje ze świata duchowego do ciała fizycznego poprzez niższe ciała subtelne. Przybiera owalny lub okrągły kształt.

Literatura
Krokowska, D. 2014. Doświadczenia poza ciałem w kulturze. UW Wydział Polonistyki. https://docplayer.pl/38173946-Doswiadczenia-poza-cialem-w-kulturze.html.
Mindell, A. 2004. Śnienie na jawie. Wydawnictwo Kos.
Powell, A.E. 2003. Ciało astralne. Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza.
https://www.piotrgorski.pl/ciala-subtelne-anatomia-energetyczna/
https://antropozofia.net/cialo-astralne-podstawowy-nosnik-swiadomosci
https://forum.rozwojduchowy.net/viewtopic.php?t=21

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

zobacz również

System uzdrawiania MA- URI

Czytaj dalej

Człowiek jako wielowymiarowa świadomość

Człowieka jest wielowymiarową indywidualną świadomość: eteryczną (cielesną), astralną (emocjonalną), mentalną i duchową. Każdy z wymiarów świadomości jest stanem energii, który wibruje w określonych dla siebie pasmach częstotliwości. Pasma przenikają się tworząc powiązane ze sobą aktywne wzorce energii odczuć cielesnych, emocji, uczuć, myśli, intuicji, wglądów, przeczuć, iluminacji. Wzorce te zapisane są w połączonych ze sobą ciałach […]

Czytaj dalej

Świadomość duchowa

Świadomość duchowa (ponad-umysłowa) to stan energii duchowej, który wyraża się w cieleduchowym. Energia duchowa odpowiada za nasze połączenie z uniwersalnym, nielinearnym, twórczym polem świadomości, poczucie że jesteśmy czymś więcej niż tylko swoimi myślami, uczuciami, emocjami, odczuciami czy fizycznością, poczucie połączenia z innymi ludźmi, światem, wszechświatem, poczucie misji i celu, naszą potrzebę transcendencji. Nośnikiem energii duchowej […]

Czytaj dalej