12.02.2023

Świadomość eteryczna

Aktywne wzorce energii odczuć ciała i z ciała wyrażają się w świadomości eterycznej (cielesnej) o rozproszonym charakterze, jej nośnikiem jest ciało eteryczne, które stanowi przyczynę ciała fizycznego. Inaczej mówiąc, ciało eteryczne nadaje strukturę ciału fizycznemu, jest jego energetycznym pierwowzorem – iskrą życiową z której powstaje materia ciała fizycznego. Odpowiada za witalność, twórcze siły życiowe, seksualność, jest powiązane z czakrą sakralną. Dzięki ciału eterycznemu pozostałe ciała subtelne łączą się z ciałem fizycznym tworząc wielowymiarową istotę ludzką. Znajdujące się w ciele eterycznym kanały, czakramy (ośrodki energetyczne) i meridiany zapewniają ciągły przepływ energii i informacji miedzy nim a pozostałymi ciałami subtelnymi oraz ciałami subtelnymi i ciałem fizycznym. Główny kanał energetyczny biegnie wzdłuż kręgosłupa, kanały boczne oplatają kręgosłup z prawej i lewej strony, a meridiany odpowiadają za przepływ energii w całym ciele. Kanały energetyczne i meridiany krzyżują się w czakramach, które odbierają, magazynują i emanują energią właściwą dla swojej funkcji.  

Ciało eteryczne przekazuje zatem do ciała astralnego energię zmysłowych odczuć i pragnień, jednocześnie do niego trafiają, energie i informacje z ciała astralnego, mentalnego i duchowego. Mają one dwojaki wpływ na ciało eteryczne: jedne wzmacniają je, inne osłabiają. Niewyrażone, tłumione lub wypierane przeżycia, uczucia, emocje, myśli, niedokończone historie tworzą zakłócenia, a z czasem blokady, które osłabiają ciało eterycznego, co w konsekwencji przekłada się na plan fizyczny. Ciało fizyczne daje o nich znać przez: sztywność, ciężar, ból, drętwienie, symptomy dysfunkcji i chorób. Ciało eteryczne i fizyczne wzajemnie na siebie wpływają, a zatem wzmocnić ciało eteryczne możemy z jednej strony uzdrawiając zakłócenia i blokady energetyczne z drugiej dbając o ciało fizyczne (sport, dieta, medytacja, itp.).

Jedne źródła mówią, że kiedy ciało fizyczne umiera, rozpływa się także ciało eteryczne, inne zaś że z ciała eterycznego pozostaje esencja wszystkiego, co przyjęło ono podczas całego życia cielesnego. Gdy nadchodzi moment kolejnych narodzin w ciele, esencja ciała eterycznego wstępuje w nowe ciało eteryczne i przepaja je podczas budowy nowego ciała fizycznego. Tym samym na kolejne życie przechodzą rezultaty poprzedniego życia. Osobiste doświadczenia z podróży, które odbywam dla klientów skłaniają mnie do przyjęcia tego drugiego poglądu.

Literatura
Krokowska, D. 2014. Doświadczenia poza ciałem w kulturze. UW Wydział Polonistyki. 
https://docplayer.pl/38173946-Doswiadczenia-poza-cialem-w-kulturze.html.
Mindell, A. 2004. Śnienie na jawie. Wydawnictwo Kos.
Powell, A.E. 2003. Ciało astralne. Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza.
https://www.piotrgorski.pl/ciala-subtelne-anatomia-energetyczna
https://antropozofia.net/cialo-astralne-podstawowy-nosnik-swiadomosci
https://forum.rozwojduchowy.net/viewtopic.php?t=21

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

zobacz również

Rany emocjonalne: odrzucenie, porzucenie, niesprawiedliwość, upokorzenia, zdrada

Czytaj dalej

Świadomość eteryczna

Aktywne wzorce energii odczuć ciała i z ciała wyrażają się w świadomości eterycznej (cielesnej) o rozproszonym charakterze, jej nośnikiem jest ciało eteryczne, które stanowi przyczynę ciała fizycznego. Inaczej mówiąc, ciało eteryczne nadaje strukturę ciału fizycznemu, jest jego energetycznym pierwowzorem – iskrą życiową z której powstaje materia ciała fizycznego. Odpowiada za witalność, twórcze siły życiowe, seksualność, […]

Czytaj dalej

Świadomość astralna

Aktywne wzorce emocji, uczuć i cech charakteru stwarzają świadomość astralną, której nośnikiem jest ciało astralne. Świadomość astralna ma męski i żeński charakter, ujawnia się wyraźniej, kiedy ciało fizyczne i eteryczne odpoczywają (np. w snach, podczas medytacji, podróży świadomości). Ciało astralne powiązane jest z czakrą splotu słonecznego i czakrą serca, magazynuje energie każdego rodzaju emocji, energie […]

Czytaj dalej